Ruszyły zapisy do Kinder+Sport Mini Tour de Pologne!

W warszawskim hotelu InterContinental odbyła się uroczysta prezentacja 76. Tour de Pologne UCI WorldTour oraz rozgrywanych równolegle imprez towarzyszących dla… miejmy nadzieję, przyszłych kolarzy: Kinder+Sport Mini Tour de Pologne Cup i Parady Rowerowej Kinder+Sport Mini Tour de Pologne.

Wraz z prezentacją miast, w których odbędą się Kinder+Sport Mini Tour de Pologne Cup i Parada Rowerowa Kinder+Sport Mini Tour de Pologne, ruszyły zapisy dla dzieci do tych dwóch wspaniałych imprez, które po raz kolejny przy współpracy firmy Lang Team z Ferrero dadzą najmłodszym adeptom kolarstwa jedyną w swoim rodzaju szansę świetnej zabawy połączonej z rywalizacją na trasie jednego z najważniejszych wyścigów kolarskich na świecie. Dzieci i młodzież przejadą bowiem trasą 76. Tour de Pologne UCI WorldTour tuż przed wielobarwnym, wspaniałym peletonem, w którym znajdą się przecież najlepsi kolarze z całego świata. To jedyna taka okazja w naszym kraju, która jest możliwa dzięki inicjatywie Czesława Langa – dyrektor Tour de Pologne oraz Agaty Lang – dyrektor Kinder+Sport Mini Tour de Pologne oraz wsparciu firmy Ferrero.

Parada Rowerowa Kinder+Sport Mini Tour de Pologne odbędzie się przed każdą edycją Kinder+Sport Mini Tour de Pologne Cup. Udział w niej mogą wziąć dzieci w wieku 7-12 lat. Warto podkreślić, że każde dziecko biorące udział w paradzie otrzyma pakiet startowy złożony z worka sportowego, koszulki oraz bidonu kolarskiego, a po przekroczeniu linii mety zostanie nagrodzone unikatowym medalem oraz dyplomem!

Terminarz Parady Rowerowej Kinder+Sport Mini Tour de Pologne
oraz Kinder+Sport Mini Tour de Pologne Cup:


I edycja:
Kraków (03.08.2019)
II edycja: Katowice (04.08.2019)
III edycja: Zabrze (05.08.2019)
IV edycja: Jaworzno (06.08.2019) – przed startem etapu
V edycja: Bielsko-Biała (07.08.2019)
VI edycja: Zakopane (08.08.2019)

W Paradzie Rowerowej Kinder+Sport Mini Tour de Pologne udział mogą wziąć dzieci urodzone w latach 2007-2012 (wiek: 7–12 lat). Przejazd odbywać się będzie na trasie o długości od 1 do 8 kilometrów. Zgłoszenia dzieci dokonują rodzice lub opiekunowie prawni poprzez wysłanie przez stronę internetową prawidłowo wypełnionego formularza zgłoszeniowego umieszczonego na stronie internetowej www.minitourdepologne.pl/rejestracja wraz z podaniem opiekuna na czas zawodów. Zgłoszenia należy składać od 11.04.2019 r. do 29.07.2019 r. do godz. 9:00.

Uwaga! Ze względów bezpieczeństwa uczestników, które jest dla nas najważniejsze, limit miejsc w każdej Paradzie wynosi 600 osób. Decydująca jest kolejność zgłoszeń, więc jeśli chcecie wziąć udział w przynajmniej jednej z nich, to nie ma na co czekać. Zapraszamy do rejestracji!

Parada odbywać się będzie w pięciu przypadkach przed przyjazdem kolarzy na metę etapów i raz przed jego startem (w Jaworznie) 76. Tour de Pologne UCI World Tour. Dokładne adresy oraz godziny rozpoczęcia się etapów Parady będą podane na stronie internetowej Organizatora www.minitourdepologne.com.pl.

Drugą imprezą towarzyszącą 76. Tour de Pologne UCI WorldTour będzie Kinder+Sport Mini Tour de Pologne Cup, który zostanie rozegrany w dwóch kategoriach: Żak – chłopcy i dziewczynki (11-12 lat, roczniki 2008–2007) oraz Młodzik – chłopcy i dziewczynki (13-14 lat, roczniki 2006–2005). Długość trasy dla obu kategorii będzie różna. Żacy będą ścigać się na trasie etapu o długości ok. 15 km, natomiast Młodzicy będą musieli pokonać ok. 20 km.

W wyścigach Kinder+Sport Mini Tour de Pologne Cup mogą wystartować zawodnicy licencjonowani oraz zawodnicy ze szkółek kolarskich. Zgłoszenia zawodników można składać od 11.04.2019 r. do 29.07.2019 (do godz. 9:00) na zbiorczym formularzu Lang Team, który znajduje się na stronie internetowej www.rejestracja.langteam.com.pl/minitdp-druzyny.

Wyścig zostanie rozegrany w dwóch kategoriach: żak (chłopcy i dziewczynki) i młodzik  (chłopcy i dziewczynki) jako wyścig etapowy z klasyfikacją generalną. Do wyścigu każdy Klub może zgłosić dowolną liczbę zawodników (dopuszcza się również start indywidualny). Zawodnicy nie mają obowiązku startu w każdym etapie jednak, aby być klasyfikowanym w klasyfikacji generalnej zawodnik musi uczestniczyć w minimum 4 etapach. Do każdego etapu zostanie przyjętych na start nie więcej niż 176 zawodników/czek. Pierwszeństwo w zapisie mają zawodnicy startujący we wszystkich etapach!
Każdy z zawodników biorących udział w wyścigu otrzyma koszulkę kolarską wyścigu oraz komplet numerów startowych.

Mini Tour de Pologne to zdecydowanie wyjątkowe wydarzenie i towarzyszy nam już od ponad 20 lat, a liczba jego uczestników stale rośnie. Od zeszłego sezonu Mini Tour de Pologne stał się częścią międzynarodowego programu Kinder+Sport, który firma Ferrero prowadzi w kilkudziesięciu krajach na całym świecie. W Polsce Program realizowany jest od 2007 roku i z sezonu na sezon angażuje coraz więcej dzieci oraz ich rodziny w ideę Joy of Moving. A co to oznacza? Joy of Moving to po prostu szczera i naturalna radość z bycia aktywnym.

Nasza impreza to świetna zabawa, która poza nutką rywalizacji daje uczestnikom wielkie emocje, a także otwiera przed nimi niespotykane możliwości. Wystarczy choćby spojrzeć na listę nazwisk zawodowych kolarzy –  którzy często swoją rowerową przygodę zaczynali właśnie w Mini Tour de Pologne – bo jest ona imponująca: Michał Kwiatkowski, Katarzyna Niewiadoma, Katarzyna Pawłowska – te nazwiska mówią same za siebie. Jednak to nie wszystko. Mini TdP kształtuje także najmłodsze pokolenia polskich kolarskich wojowników. Wychowankami Mini Tour de Pologne są w zasadzie wszystkie największe nadzieje polskiego kolarstwa, co stanowi najlepszą reklamę dla imprezy i niepoliczalną dumę dla organizatorów:

– brązowy medalista mistrzostw świata juniorów na szosie, Bergen 2018 – Filip Maciejuk;
– mistrz świata w kolarstwie torowym w olimpijskiej konkurencji Omnium – Szymon Sajnok;
– szosowy mistrz Europy juniorów 2015 i torowy mistrz Europy 2017 w wyścigu punktowym – Alan Banaszek.

Do zobaczenia na trasach wyścigów.

Udział w Kinder+Sport Mini Tour de Pologne jest całkowicie bezpłatny.
Wydarzenie objęte jest patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki.