Mini Tour de Pologne staje się częścią międzynarodowego programu Kinder+Sport Joy of Moving!

Kinder+Sport to program z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, jaki firma Ferrero prowadzi obecnie w 28 krajach na świecie. W Polsce Program realizowany jest od 2007 roku i z sezonu na sezon angażuje coraz więcej dzieci oraz ich rodziny w idee Joy of Moving. A co to oznacza? Joy of Moving to po prostu szczera i naturalna radość z bycia aktywnym! Kinder+Sport ułatwia młodemu pokoleniu dostęp do aktywności fizycznej i promuje ją jako zabawę, aby ruch stał się integralną częścią dnia, a dzieci wyrosły na aktywnych dorosłych.

Od tego roku do grupy dyscyplin sportowych – siatkówki, pływania i żeglarstwa – wspieranych przez Program w naszym kraju dołączy również kolarstwo. Obecność Kinder+Sport przy każdej z wymienionych dyscyplin jest różna – zaczynając od organizacji ogólnopolskich mistrzostw w minisiatkówce, przez zapewnienie basenom sprzętu potrzebnego do nauki pływania dla najmłodszych i realizacje otwartych festiwali pływania, aż po odwiedzanie z symulatorem łódki Optimist szkół w całej Polsce i inspirowanie dzieci do bycia optimistą! Jeśli chodzi o kolarstwo, to w czasie Kinder+Sport Mini Tour de Pologne dzieci będą mogły przeżyć niezapomnianą rowerową przygodę oraz aktywnie spędzić czas w strefie Programu!

Warto podkreślić, iż wszystkie wydarzenia sportowe będące częścią kalendarza Kinder+Sport prowadzone są współpracy z wybranymi związkami sportowymi oraz objęte są honorowym patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Więcej informacji o programie: www.kinderplussport.pl