KINDER+SPORT TOUR DE POLOGNE JUŻ ZA MIESIĄC

Równy miesiąc pozostał do rozpoczęcia wielkiego święta kolarskiego jakim będzie 76. Tour de Pologne UCI World Tour. Wyścig wyruszy w Polskę 3 września z Krakowa, a wraz z nim po raz kolejny wystartuje Kinder+Sport Mini Tour de Pologne!

 To największe w Polsce kolarskie wydarzenia dla dzieci towarzyszy nam już od ponad 10 lat, a liczba jego uczestników stale rośnie. Wciąż trwają zapisy à https://www.rejestracja.langteam.com.pl/ – serdecznie zachęcamy tych, którzy jeszcze nie zdążyli tego zrobić.

Dla najmłodszych kolarzy zostanie zorganizowana Parada, która odbędzie się przed każdą edycją Kinder+Sport Mini Tour de Pologne Cup. Udział w niej mogą wziąć dzieci w wieku 7-12 lat. Warto podkreślić, że każde dziecko biorące udział w Paradzie otrzyma pakiet startowy składający się z worka sportowego, koszulki oraz bidonu kolarskiego. Na mecie na uczestników czekają unikatowe medale oraz pamiątkowe dyplomy.

Zaraz po Paradzie będzie rozgrywany Kinder+Sport Mini Tour de Pologne Cup, w którym mogą wystartować: Żacy – chłopcy i dziewczynki 11-12 lat, roczniki 2008-2007 oraz Młodzicy – chłopcy i dziewczynki 13-14 lat, roczniki 2006-2005.

Nagrody na każdym etapie otrzymują zdobywcy trzech pierwszych miejsc w podziale na Żak (chłopcy i dziewczynki) i Młodzik (chłopcy i dziewczynki) w indywidualnej klasyfikacji etapowej. Natomiast nagrody klasyfikacji generalnej zostaną wręczone podczas finałowego etapu Tour de Pologne w Bukowinie Tatrzańskiej w dniu 9 sierpnia 2019 r.

Przypomnijmy, że w pięciu przypadkach zawody odbywać się będą na metach etapów, przed przyjazdem kolarzy, a raz na starcie w Jaworznie przed wyruszeniem zawodowego peletonu na trasę etapu 76. Tour de Pologne UCI World Tour. Pierwsze zawody odbędą się 3 sierpnia w Krakowie, dzień później 4 sierpnia spotykamy się w Katowicach. Trzeci etap Kinder+Sport Mini Tour de Pologne odbędzie się 5 sierpnia w Zabrzu, czwarty 6 sierpnia w Jaworznie. 7 sierpnia spotykamy się w Bielsku-Białej, a finałowa odsłona Kinder+Sport Mini Tour de Pologne odbędzie się 8 sierpnia w Zakopanem.

Od poprzedniego sezonu Mini Tour de Pologne jest częścią międzynarodowego programu Kinder+Sport, który firma Ferrero prowadzi w kilkudziesięciu krajach na całym świecie. W Polsce Program realizowany jest od 2008 roku i z sezonu na sezon angażuje coraz więcej dzieci oraz ich rodziny w ideę Joy of Moving. A co to oznacza? Joy of Moving to po prostu szczera i naturalna radość z bycia aktywnym.

Jak zwykle w trakcie całego cyklu Kinder+Sport Mini Tour de Pologne dzieci i młodzież korzystać będą z oprawy Tour de Pologne UCI World Tour, co czyni wydarzenie absolutnie unikalnym. Kto by nie chciał zafiniszować tuż przed najlepszymi kolarzami na świecie i najlepszą publicznością?

Udział w Kinder+Sport Mini Tour de Pologne jest całkowicie bezpłatny. Wydarzenie jest objęte patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki.