Kinder+Sport Mini Tour de Pologne

Zbliżająca się edycja wyścigów Mini Tour de Pologne będzie wyjątkowa pod wieloma względami. Odbędzie się pod nazwą Kinder+Sport, w ramach globalnej akcji, promującej aktywny styl życia wśród młodych ludzi i ich rodzin.

Wyścigi zaplanowano w pięciu miastach etapowych 75. Tour de Pologne:

– 4 sierpnia, Kraków

– 5 sierpnia, Katowice

– 6 sierpnia, Zabrze

– 7 sierpnia, Szczyrk

– 8 sierpnia, Bielsko-Biała

Naszym głównym celem jest, by dwa kółka kojarzyły się dzieciom z zabawą, świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Dlatego najmłodsi, w wieku lat 7-12, wystartują w rowerowej paradzie, gdzie najważniejsza będzie dobra zabawa i niepowtarzalne emocje w roześmianym peletonie. Długości tras parady to – w zależności od miasta – od 3 do 4 km.

Dla dzieci bardziej doświadczonych (11-14 lat), zrzeszonych w klubach, z licencjami, szykujemy wyścig kolarski. Oprócz zwycięstw etapowych stawką jest miejsce w klasyfikacji generalnej Kinder+Sport Mini Tour de Pologne Cup. Czołowe trójki i najlepszą drużynę nagrodzimy na podium w Bukowinie, a więc tam, gdzie 10 sierpnia skończy się 75. edycja naszego narodowego wyścigu. W trakcie całego cyklu Kinder+Sport dzieci i młodzież korzystać będą z oprawy Tour de Pologne UCI World Tour, co czyni wydarzenie absolutnie wyjątkowym.

Lista nazwisk kolarzy, którzy zaczynali zmagania w Mini Tour de Pologne jest imponująca: Michał Kwiatkowski, Katarzyna Niewiadoma, Katarzyna Pawłowska, ale też najmłodsze pokolenia. Wychowankami naszego wyścigu są w zasadzie wszystkie największe nadzieje polskiego kolarstwa:

– brązowy medalista mistrzostw świata juniorów na szosie, Bergen 2018, Filip Maciejuk;

– mistrz świata w kolarstwie torowym, w olimpijskiej konkurencji Omnium, Szymon Sajnok;

– szosowy mistrz Europy juniorów 2015 i mistrz Europy 2017 na torze, w wyścigu punktowym, Alan Banaszek.

Zapisy ruszają 18 maja. Każdy uczestnik musi mieć swój rower i kask – to jedyne wymagania. Udział w Kinder+Sport Mini Tour de Pologne jest całkowicie bezpłatny. W ramach pakietu startowego każde dziecko dostanie koszulkę, czapeczkę i bidon rowerowy, a na mecie każde odbierze piękny medal, pamiątkę na lata. Patronat nad Kinder+Sport Mini Tour de Pologne objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki.