Kinder+Sport Mini Tour de Pologne 2019 zawita do Zabrza

W poniedziałek peleton Kinder+Sport Mini Tour de Pologne, młodszy brat naszego narodowego 76. już Tour de Pologne UCI World Tour odbędzie się w Zabrzu. To będzie już trzecia odsłona tegorocznej imprezy.

Jak powiedziała w rozmowie z nami pani Prezydent Małgorzata Mańka-Szulik: “Zabrze to miasto sportu, a Kinder+Sport Mini Tour de Pologne jest kolejną okazją, aby mieszkańcy miasta wykazać się swoimi umiejętnościami sportowymi”.

Pierwsze rozstrzygnięcia, czyli dwa etapy już za nami. W Krakowie i Katowicach odbyła się piękna Parada rowerowa najmłodszych adeptów kolarstwa, wspaniała rywalizacja w starszych kategoriach, która najpierw wyłoniła pierwszych liderów Kinder+Sport Mini Tour de Pologne Cup, a następnie albo ich umocniła podczas 2. etapu, albo ustanowiła nowych. Emocji nie brakowało i na pewno nie zabraknie, bo przecież z wielu tych młodych ambitnych kolarzy wyrosną niedługo wspaniali zawodnicy. Wypatrujcie szczególnie w peletonie żółte koszulki liderów poszczególnych klasyfikacji.

Dla najmłodszych kolarzy zostanie zorganizowana Parada rowerowa Kinder+Sport Mini Tour de Pologne. Udział w niej mogą wziąć dzieci w wieku 7-12 lat. Warto podkreślić, że każde dziecko biorące udział w Paradzie otrzyma pakiet startowy złożony z worka sportowego, koszulki oraz bidonu kolarskiego, a po przekroczeniu linii mety zostanie nagrodzone unikatowym medalem oraz dyplomem!

Zaraz po Paradzie zostanie rozegrany Kinder+Sport Mini Tour de Pologne Cup, w którym mogą wystartować: Żacy – chłopcy i dziewczynki 11-12 lat, roczniki 2008-2007 oraz Młodzicy – chłopcy i dziewczynki 13-14 lat, roczniki 2006-2005.

Nagrody na każdym etapie otrzymują zdobywcy trzech pierwszych miejsc w podziale na żak (chłopcy i dziewczynki) i młodzik(chłopcy i dziewczynki) w indywidualnej klasyfikacji etapowej. Natomiast nagrody klasyfikacji generalnej zostaną wręczone podczas finałowego etapu Tour de Pologne w Bukowinie Tatrzańskiej w dniu 9 sierpnia 2019 r.

Dodajmy, że w biurze zawodów (błękitne namioty Kinder+Sport, przy ul. Roosevelta) przed etapem będzie można jeszcze dopisać się do listy startowej!

Przypomnijmy, że w pięciu przypadkach zawody odbywać się będą przed przyjazdem kolarzy na metę etapów i raz przed startem (w Jaworznie) etapu 76. Tour de Pologne UCI World Tour.

Trzeci etap tegorocznej edycji odbędzie się 5 sierpnia w Zabrzu:

Parada Kinder+Sport Mini Tour de Pologne

11:00 – 14:00 – Zbiórka uczestników zawodników Kinder+Sport Mini Tour de Pologne, potwierdzenie startu, przedstawienie komisji sędziowskiej oryginału pozwolenia na start, pobranie numerów: Zabrze, ul. Roosevelta, przy mecie

14:20 – Zbiórka uczestników Kinder+Sport Mini Tour de Pologne na starcie: Zabrze, ul. Roosevelta

14:30 – Start ostry Kinder+Sport Mini Tour de Pologne – 1 runda x 6,2 km: Zabrze, ul. Roosevelta

15:15 – Przyjazd na metę uczestników Kinder+Sport Mini Tour de Pologne: Zabrze, ul. Roosevelta

Kinder+Sport Mini Tour de Pologne Cup

11:00 – 14:00 – Zbiórka zawodników Kinder+Sport Mini Tour de Pologne Cup, potwierdzenie startu, pobranie numerów: Zabrze, ul. Roosevelta

15:20 – Zbiórka zawodników Kinder+Sport Mini Tour de Pologne Cup na starcie: Zabrze, ul. Roosevelta

15:30 – Start ostry Kinder+Sport Mini Tour de Pologne Cup – Kat. Młodzik 3 rundy x 6,2 km, Kat. Żak 2 rundy x 6,2 km: Zabrze, ul. Roosevelta

16:45 – Przyjazd na metę zawodników Kinder+Sport Mini Tour de Pologne Cup: Zabrze, ul. Roosevelta

17:15 – Dekoracja zawodników Kinder+Sport Mini Tour de Pologne Cup

—————–

Od zeszłego sezonu Mini Tour de Pologne stał się częścią międzynarodowego programu Kinder+Sport, który firma Ferrero prowadzi w kilkudziesięciu krajach na całym świecie. W Polsce Program realizowany jest od 2008 roku i z sezonu na sezon angażuje coraz więcej dzieci oraz ich rodziny w ideę Joy of Moving. A co to oznacza? Joy of Moving to po prostu szczera i naturalna radość z bycia aktywnym.

Jak zwykle w trakcie całego cyklu Kinder+Sport Mini Tour de Pologne dzieci i młodzież korzystać będą z oprawy Tour de Pologne UCI World Tour, co czyni wydarzenie absolutnie unikalnym. Kto by nie chciał zafiniszować tuż przed najlepszymi kolarzami na świecie i… taką samą publicznością?

Zapraszamy do Zabrza!

Udział w Kinder+Sport Mini Tour de Pologne jest całkowicie bezpłatny.
Wydarzenie objęte jest patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki.