Kinder+Sport Mini Tour de Pologne 2019: Kościelisko – ostatnie starcie

Kościelisko będzie ostatnim „przystankiem” tegorocznego Kinder+Sport Mini Tour de Pologne 2019. Dziś wszystko będzie jasne, a przypomnijmy, że walka w poszczególnych kategoriach Kinder+Sport Mini Tour de Pologne 2019 Cup jest bardzo zacięta i w kilku wszystko jest jeszcze możliwe.

Dzięki temu czwartkowe wyścigi podczas 6. etapu imprezy gwarantują niezapomniane emocje. Zapraszamy wszystkich do kibicowania młodym adeptom kolarstwa. Warto być z nami i wesprzeć tych młodych zawodników, bo jak powiedział Wójt Gminy Kościelisko, Roman Krupa – „ […] Uprawianie sportu to wysiłek, który niesie ze sobą mnóstwo wartości: zdrowie fizyczne, rywalizacja fair play, jakaś wewnętrzna dyscyplina, która przyda się w życiu. Mam nadzieję, że Kinder+Sport Mini Tour będzie dla niektórych z tych dzieci początkiem drogi do takiego właśnie sposobu na życie.”

Dla najmłodszych kolarzy zostanie zorganizowana Parada, która odbywa się przed każdą edycją Kinder+Sport Mini Tour de Pologne Cup. Udział w niej mogą wziąć dzieci w wieku 7-12 lat. Warto podkreślić, że każde dziecko biorące udział w Paradzie otrzyma pakiet startowy złożony z worka sportowego, koszulki oraz bidonu kolarskiego, a po przekroczeniu linii mety zostanie nagrodzone unikatowym medalem oraz dyplomem! Przybywajcie do naszego miasteczka (błękitne namioty Kinder+Sport Joy of Moving). Tam zlokalizowane jest biuro zawodów i od 11:45 będzie można jeszcze dopisać się do listy startowej.

Zaraz po Paradzie zostanie rozegrany Kinder+Sport Mini Tour de Pologne Cup, w którym mogą wystartować: Żacy – chłopcy i dziewczynki 11-12 lat, roczniki 2008-2007 oraz Młodzicy – chłopcy i dziewczynki 13-14 lat, roczniki 2006-2005.

Nagrody na każdym etapie otrzymują zdobywcy trzech pierwszych miejsc w podziale na żak (chłopcy i dziewczynki) i młodzik(chłopcy i dziewczynki) w indywidualnej klasyfikacji etapowej. Natomiast nagrody klasyfikacji generalnej zostaną wręczone podczas finałowego etapu Tour de Pologne w Bukowinie Tatrzańskiej w dniu 9 sierpnia 2019 r.

Szósty etap tegorocznej edycji odbędzie się a 8 sierpnia się w Kościelisku:

Parada Kinder+Sport Mini Tour de Pologne

11:45 – 14:45 – Zbiórka uczestników Kinder+Sport Mini Tour de Pologne, potwierdzenie startu, przedstawienie komisji sędziowskiej oryginału pozwolenia na start, pobranie numerów: Kościelisko, ul. Nędzy-Kubińca

15:00 – Zbiórka uczestników na starcie Kinder+Sport Mini Tour de Pologne: Kościelisko, ul. Nędzy-Kubińca

15:10 – Start ostry Kinder+Sport Mini Tour de Pologne – 1 runda x 2,3 km: Kościelisko, ul. Nędzy-Kubińca

15:55 – Przyjazd na metę uczestników Kinder+Sport Mini Tour de Pologne: Kościelisko, ul. Nędzy-Kubińca

 

Kinder+Sport Mini Tour de Pologne Cup

11:45 – 14:45 – Zbiórka zawodników Kinder+Sport Mini Tour de Pologne Cup, potwierdzenie startu, pobranie numerów: Kościelisko, ul. Nędzy-Kubińca

16:00 – Zbiórka zawodników Kinder+Sport Mini Tour de Pologne Cup na starcie: Kościelisko, ul. Nędzy-Kubińca

16:10 – Start ostry Kinder+Sport Mini Tour de Pologne Cup – Kat. Młodzik 6 rundy x 2,3 km, Kat. Żak 5 rundy x 2,3 km: Kościelisko, ul. Nędzy-Kubińca

17:25 – Przyjazd na metę zawodników Kinder+Sport Mini Tour de Pologne Cup

17:55 – Dekoracja zawodników Kinder+Sport Mini Tour de Pologne Cup

————

Od zeszłego sezonu Mini Tour de Pologne stał się częścią międzynarodowego programu Kinder+Sport, który firma Ferrero prowadzi w kilkudziesięciu krajach na całym świecie. W Polsce Program realizowany jest od 2008 roku i z sezonu na sezon angażuje coraz więcej dzieci oraz ich rodziny w ideę Joy of Moving. A co to oznacza? Joy of Moving to po prostu szczera i naturalna radość z bycia aktywnym.

Jak zwykle w trakcie całego cyklu Kinder+Sport Mini Tour de Pologne dzieci i młodzież korzystać będą z oprawy Tour de Pologne UCI World Tour, co czyni wydarzenie absolutnie unikalnym. Kto by nie chciał zafiniszować tuż przed najlepszymi kolarzami na świecie i… taką samą publicznością?

Zapraszamy do Kościeliska!

Udział w Kinder+Sport Mini Tour de Pologne jest całkowicie bezpłatny.
Wydarzenie objęte jest patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki.