Kinder+Sport Mini Tour de Pologne 2019 dziś w Bielsku-Białej

Tylko dwa etapy pozostały do momentu, w którym poznamy zwycięzców Kinder+Sport Mini Tour de Pologne Cup w kategoriach Żak i Młodzik. Przedostatnia odsłona tego cyklu odbędzie się w Bielsku-Białej.

Warto być tego dnia z nami, bo jak powiedział Prezydent miasta Jarosław Klimaszewski: „To jest okazja do przeżycia przygody życia”.

Jednak zanim na trasę wyruszą kolarze licencjonowani, to dla najmłodszych zostanie zorganizowana Parada, która odbywa się przed każdą edycją Kinder+Sport Mini Tour de Pologne Cup. Udział w niej mogą wziąć dzieci w wieku 7-12 lat. Warto podkreślić, że każde dziecko biorące udział w Paradzie otrzyma pakiet startowy złożony z worka sportowego, koszulki oraz bidonu kolarskiego, a po przekroczeniu linii mety zostanie nagrodzone unikatowym medalem oraz dyplomem!

Zaraz po Paradzie zostanie rozegrany Kinder+Sport Mini Tour de Pologne Cup, w którym mogą wystartować: Żacy – chłopcy i dziewczynki 11-12 lat, roczniki 2008-2007 oraz Młodzicy – chłopcy i dziewczynki 13-14 lat, roczniki 2006-2005.

Nagrody na każdym etapie otrzymują zdobywcy trzech pierwszych miejsc w podziale na żak (chłopcy i dziewczynki) i młodzik(chłopcy i dziewczynki) w indywidualnej klasyfikacji etapowej. Natomiast nagrody klasyfikacji generalnej zostaną wręczone podczas finałowego etapu Tour de Pologne w Bukowinie Tatrzańskiej w dniu 9 sierpnia 2019 r.

Piąty etap tegorocznej edycji odbędzie się 7 sierpnia w Bielsku-Białej:

Parada Kinder+Sport Mini Tour de Pologne

08:15 – 11:15 – Zbiórka uczestników Kinder+Sport Mini Tour de Pologne, potwierdzenie startu, przedstawienie komisji sędziowskiej oryginału pozwolenia na start, pobranie numerów: Bielsko-Biała, al. Armii Krajowej

12:20 – Zbiórka uczestników na starcie Kinder+Sport Mini Tour de Pologne: Bielsko-Biała, al. Armii Krajowej

12:30 – Start ostry Kinder+Sport Mini Tour de Pologne – 1 runda x 4,6 km: Bielsko-Biała, al. Armii Krajowej

13:15 – Przyjazd na metę uczestników Kinder+Sport Mini Tour de Pologne: Bielsko-Biała, al. Armii Krajowej

Kinder+Sport Mini Tour de Pologne Cup 

08:15 – 11:15 – Zbiórka zawodników Kinder+Sport Mini Tour de Pologne Cup, potwierdzenie startu, pobranie numerów: Bielsko-Biała, al. Armii Krajowej

13:20 – Zbiórka zawodników Kinder+Sport Mini Tour de Pologne Cup na starcie: Bielsko-Biała, al. Armii Krajowej

13:30 – Start ostry Kinder+Sport Mini Tour de Pologne Cup – Kat. Młodzik 3 rundy x 4,6 km, Kat. Żak 2 rundy x 4,6 km: Bielsko-Biała, al. Armii Krajowej

14:45 – Przyjazd na metę zawodników Kinder+Sport Mini Tour de Pologne Cup

15:15 – Dekoracja zawodników Kinder+Sport Mini Tour de Pologne Cup

Od zeszłego sezonu Mini Tour de Pologne stał się częścią międzynarodowego programu Kinder+Sport, który firma Ferrero prowadzi w kilkudziesięciu krajach na całym świecie. W Polsce Program realizowany jest od 2008 roku i z sezonu na sezon angażuje coraz więcej dzieci oraz ich rodziny w ideę Joy of Moving. A co to oznacza? Joy of Moving to po prostu szczera i naturalna radość z bycia aktywnym.

Jak zwykle w trakcie całego cyklu Kinder+Sport Mini Tour de Pologne dzieci i młodzież korzystać będą z oprawy Tour de Pologne UCI World Tour, co czyni wydarzenie absolutnie unikalnym. Kto by nie chciał zafiniszować tuż przed najlepszymi kolarzami na świecie i… taką samą publicznością?

Zapraszamy do Bielska-Białej!

Udział w Kinder+Sport Mini Tour de Pologne jest całkowicie bezpłatny.
Wydarzenie objęte jest patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki.