Idea

Kinder+Sport to program z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, przygotowany przez Grupę Ferrero w celu promocji aktywnego stylu życia wśród młodych pokoleń oraz ich rodzin na całym świecie. U podstaw programu leży przekonanie, iż ułatwiając dzieciom i młodzieży dostęp do aktywności fizycznej, inspirujemy je do dołączenia do kultury ruchu, a tym samym wierzymy, że w przyszłości staną się aktywnymi dorosłymi. Hasło programu – Joy of Moving – odkrywa nam jego formułę, która oparta jest na szczerej i naturalnej radości płynącej z ruchu!

Od tego sezonu do grupy dyscyplin sportowych – siatkówka, pływanie i żeglarstwo, jakie Kinder+Sport wspiera w Polsce dodane zostaje również kolarstwo!

W Polsce od 2007 roku program Kinder+Sport inspiruje najmłodszych do aktywnego spędzania wolnego czasu, jak również zapewnia im możliwość bezpłatnego uczestnictwa w licznych wydarzeniach sportowych organizowanych w ramach projektu. Od tego sezonu do grupy dyscyplin sportowych – siatkówka, pływanie i żeglarstwo, jakie Kinder+Sport wspiera w Polsce dodane zostaje również kolarstwo!

Kinder+Sport Mini Tour de Pologne ma na celu promocję aktywnego spędzania czasu na rowerze – jest to wyjątkowe wydarzenie dla całej rodziny!

Organizatorem Kinder+Sport Mini Tour de Pologne jest Lang Team. To instytucja szczególnie zasłużona w popularyzacji kolarstwa w Polsce. Jej założycielem i szefem jest znakomity polski sportowiec Czesław Lang – pierwszy kolarz z dawnego „bloku wschodniego”, który podpisał kontrakt zawodowy. Odnosił on sukcesy w prestiżowych wyścigach, takich jak Tirreno Adriatico (1983) i Giro d’Italia (1986). Jest srebrnym medalistą olimpijskim w szosowym wyścigu indywidualnym (1980), a także srebrnym (1977) i brązowym (1979) medalistą drużynowych Mistrzostw Świata na 100 km. Czesław Lang ma również na swoim koncie spore osiągnięcia jako menedżer sportu. Uczynił z Tour de Pologne imprezę rangi światowej. Wprowadził ją do cyklu UCI WorldTour.