5. etap Kinder+Sport Mini Tour de Pologne za nami

W Bielsku-Białej zakończył się 5. etap Kinder+Sport Mini Tour de Pologne, przedostatnia odsłona tegorocznego cyklu imprezy dla dzieci i młodzieży. Już tylko jeden etap dzieli nas do ostatecznych rozstrzygnięć Kinder+Sport Mini Tour de Pologne Cup.

Jako pierwsi na trasę liczącą 4,6 km wyruszyły najmłodsze dzieci (7-12 lat), które w liczbie 189 uczestników dumnie przejechały najcięższą jak do tej pory trasą – na metę prowadził podjazd liczący niespełna kilometr. Wszystkie dzieci poradziły sobie z rundą doskonale, a na mecie czekały ich oklaski od rodziców i wszystkich zgromadzonych kibiców. Parada rowerowa Kinder+Sport Mini Tour de Pologne na pewno zostanie przez nie świetnie zapamiętana.

Każde z dzieci startujące w Paradzie otrzymało na podium 76.Tour de Pologne UCI World Tour medal. Tradycyjnie wyróżniono najmłodszych uczestników Parady: wśród dziewczynek była to Wiktora Rothkegel, a z grona chłopców – Jan Włodarczyk.

Następnie na linii startu ustawili zawodnicy licencjonowani. Jako pierwsi swój wyścig rozpoczęli Młodzicy, a chwilę po nich Młodziczki. Obie kategorie ścigały się na dystansie 14 km.

W kategorii chłopców najszybszy na finiszu (jego prędkość na mecie wyniosła 38 km/h) był Dmitrii Dmitroczenko (DUSH No 8 Kaliningrad) i w klasyfikacji generalnej plasuje się na trzeciej pozycji – 225 punktów. Tylko jeden punkt więcej – 226 – ma Jakub Fosiński (UKS Copernicus – CCC Toruń), drugi na mecie w Bielsku-Białej.

Liderem pozostaje Kamil Handzlik (UKS Sokół Kęty) – 285 punktów, który na bielskiej mecie zameldował się drugi. Handzlik jest bliski zwycięstwa w klasyfikacji generalnej, bo ma 59 pkt. przewagi nad drugim zawodnikiem, ale wciąż musi być czujny i ukończyć ostatni wyścig wysoko, a najlepiej wygrać.

W kategorii Młodzik – dziewczęta wygrała Kornelia Braun (Kołobrzeskie TC), która na mecie wyprzedziła Martę Marek (Kolejarz-Jura Częstochowa) i Otylię Zagórską (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne). W klasyfikacji generalnej prowadzi Braun (219 pkt.), przed Zagórską (218 pkt.) i Larysą Kolańczyk (UKS Feniks Rydułtowy) – 211 pkt.

Ostatni wyścig zapowiada się zatem w tej kategorii bardzo ciekawie. Tu jeszcze wszystko może się zdarzyć.

Żacy mieli do przejechania 10 km. Wśród chłopców zwyciężył niepokonany w tym roku Szymon Wrona (KS Deichmann Abus Mat Sobótka), który zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji generalnej. Drugi na mecie w Bielsku-Białej zameldował się Mikołaj Legieć (UKS Centrum Nowa Ruda), a trzeci Krzysztof Gurzyński (UKS Copernicus – CCC Toruń).

Wśród dziewcząt jako pierwsza finiszowała Mariia Zhuravleva (DUSH No 8 Kaliningrad), która prowadzi w klasyfikacji po 5. Etapach – 295 pkt. Druga w Bielsku-Białej Milena Tokarska (MGLKS Błękitni Mexller), w „generalce” jest trzecia – 265 pkt. Jako trzecia linię mety w środę minęła Gabriela Kaczmarczyk (Vento Bike Team Daleszyce) i w klasyfikacji generalnej jest druga – 270 pkt.

W tej kategorii wszystko jeszcze może się zdarzyć, choć wydaje się, że Zhuravleva jest doskonale przygotowana i nie odda prowadzenia bez walki.

Wszystko okaże się w czwartek w Kościelisku, gdzie już teraz serdecznie wszystkich zapraszamy!