WIELKI FINAŁ W BIELSKU-BIAŁEJ

Malwina Mul (KLKS “Azalia” Brzóza Królewska) i Hubert Grygowski (LKKS Chrabąszcze Nowogard) wygrali finałowe zawody Kinder+Sport Mini Tour de Pologne w Bielsku-Białej i przypieczętowali triumf w klasyfikacji generalnej.

Jeszcze przed ostatnimi wyścigami Hubert Grygowski mógł być niemal pewny końcowego zwycięstwa. Młody kolarz wygrał wszystkie wcześniejsze wyścigi i miał dużą przewagę punktową nad rywalami. Na rundach w Bielsku-Białej do końca walczył z Markiem Kapelą, którego nieznacznie wyprzedził na finiszu. Klasyfikację końcową wygrał z kompletem punktów, drugie miejsce zajął Michał Waloszek, a trzecie Marek Kapela.

W rywalizacji dziewcząt było więcej niewiadomych, bo też różnice w czołówce były nieco mniejsze. Bohaterką ostatnich zawodów została Malwina Mul, która samotnie wpadła na metę i zapewniła sobie zwycięstwo w klasyfikacji końcowej. Niecałą minutę za Malwiną finiszowały Maja Tracka i Martyna Papierok. Tracka zajęła także drugie miejsce w klasyfikacji końcowej, a podium uzupełniła Milena Jędrzejak.