Kinder+Sport Mini Tour de Pologne po 3. etapach

Jak wiecie, wtorkowy etap Kinder+Sport Mini Tour de Pologne w Jaworznie został odwołany z powodu bardzo przykrych wydarzeń na poniedziałkowym etapie 76. Tour de Pologne UCI World Tour. Dziękujemy za Wasze zrozumienie, bo dzięki temu mogliśmy oddać hołd Bjorgowi Lambrechtowi (Lotto Soudal).

Przypomnijmy zatem co się wydarzyło w poniedziałek w Zabrzu, podczas 3. odsłony Kinder+Sport Mini Tour de Pologne.

Na początku na trasę, której start i meta znajdowały się przy ulicy Roosvelta obok stadiony Górnika Zabrze, wyruszył peleton dzieci, czyli Parada Rowerowa Kinder+Sport Mini Tour de Pologne. Tego dnia wystartowało ich 217. Wszyscy świetnie poradzili sobie z długą, bo ponad 6-killometrową rundą, nawet nasi najmłodsi uczestnicy. Warto ich wspomnieć, bo to dzielne dzieciaki. Najmłodszą dziewczynką w zabrzańskiej Paradzie okazała się Dominika Procz, a najmłodszym chłopcem Jan Wachnik.

Parada rowerowa Kinder+Sport Mini Tour de Pologne to jedyne takie wydarzenie w Polsce, a kto wie czy nie w Europie. Wiedzą o tym wszyscy, którzy biorą udział w tym niezwykłym przejeździe po trasie najważniejszego w Polsce wyścigu kolarskiego. Tylko pozazdrościć…

Po paradzie na trasę wyruszyli zawodnicy, którzy posiadają już licencje kolarskie i trenują w klubach. To było doskonałe ściganie, a startująca młodzież startująca w Kinder+Sport Mini Tour de Pologne Cup zapewniła kibicom wiele niezapomnianych emocji. To był super ściganie!

W kategorii Żak dziewcząt wygrała Mariia Zhuravleva (DUSSH No 8 Kaliningrad/75 pkt.) i umocniła się na pozycji liderki po 3. etapach z 220 punktami na koncie. Druga na mecie zameldowała się Milena Tokarska (MGLKS Błękitni Paula Trans/70 pkt.) i utrzymała 3. miejsce w „generalce” – 195 pkt. Trzecia w Zabrzu była Gabriela Kaczmarczyk (Vento Bike Team Daleszyce/65 pkt.), która po 3. etapach jest druga w klasyfikacji łącznej – 205 pkt.

Wśród chłopców w tej kategorii wygrał po raz trzeci niesamowity Szymon Wrona. Zawodnik KS Deichmann Abus Mat Sobótka po raz kolejny nie pozostawił złudzeń rywalom, że do tegorocznej imprezy jest przygotowany doskonale. Wróżymy mu świetlaną przyszłość w tym pięknym sporcie! Szymon prowadzi w klasyfikacji generalnej i ma na koncie komplet, 225 punktów.

Drugie miejsce na mecie 3. etapu zajął Dawid Szulik (UKS AVATAR/70 pkt.) i w klasyfikacji po etapach awansował na trzecie miejsce – 153 pkt. Jako trzeci linię mety minął Mikołaj Legieć (UKS Centrum Nowa Ruda/65 pkt.) i ze stratą jednego punktu do podium, jest czwarty po etapach – 152 pkt. Zapowiada się zacięta walka w Bielsku-Białej.

3. etap Kinder+Sport Mini Tour de Pologne Cup w kategorii Młodziczek wygrała Anna Lipieta (Kadra Województwa Łódzkiego/75 pkt.). Jest to małe zaskoczenie, ponieważ do tej pory Ania nie zajmowała miejsc w czołówce. Jak widać stawka dziewcząt w tej kategorii jest bardzo wyrówna i nikt jeszcze się nie poddał, walcząc o swoje marzenia o zwycięstwie. Po tym sukcesie Ania w „generalce” plasuje się na 9. miejscu – 140 pkt.

Drugie miejsce w tej kategorii w Zabrzu zajęła Julia Syrnicka (Klub Kolarski Żory/70 pkt.) i awansowała na 5. miejsce – 154 pkt. Trzecia na mecie zameldowała się Gabriela Pustkowiak (KK TARNOVIA Tarnowo Podgórne/65 pkt.) i w klasyfikacji generalnej zajmuje 15. lokatę.
Liderka klasyfikacji generalnej Maria Hoffmann (UKS Mróz Jedynka Kórnik) w Zabrzu zajęła dopiero 15. miejsce, ale utrzymała prowadzenie – 182 pkt. Drugie miejsce zajmuje Julia Przymusińska (UKS Mróz Jedynka Kórnik) – 164 pkt., a trzecie Kinga Marek (Mayday TEAM Lublin) – 157 pkt.

Wśród Młodzików wygrał Dawid Wika-Czarnowski (UKS Mróz Jedynka Kórnik/75 pkt.) i w klasyfikacji generalnej zajmuje 2. lokatę – 161 pkt. Drugie miejsce w Zabrzu zajął zawodnik z Belgii Denley van Wijnbergen (WV De Jonge Renner/70 pkt.) i w „generalce” awansował na 5. miejsce.

Trzeci linię mety minął lider klasyfikacji generalnej po 3. etapach – Kamil Handzlik (65 pkt./215 pkt.).

Ostatnie miejsce na podium klasyfikacji generalnej po 3. etapach zajmuje Jakub Fosiński (UKS Copernicus – CCC Toruń), ale ma na koncie tyle samo punktów co drugi Wika-Czarnowski – 161. Oj, będzie się działo w Bielsku-Białej.

W środę Kinder+Sport Mini Tour de Pologne wystartuje właśnie z Bielsku-Białej. Zapraszamy wszystkich na start.