Kinder+Sport Mini Tour de Pologne 2019

Z wielką przyjemnością informujemy, że wraz z 76. Tour de Pologne UCI World Tour przez Polskę po raz kolejny przejedzie Kinder+Sport Mini Tour de Pologne, impreza towarzysząca naszemu narodowemu Tourowi!

Prezentacja tego największego w Polsce kolarskiego wydarzenia dla dzieci odbędzie się 11 kwietnia b.r. podczas przedstawienia trasy 76. TdP, którego tegoroczna edycja dedykowana jest 100-leciu Polskiego Komitetu Olimpijskiego – olimpijskie wartości i gra fair play są nam bliskie od zawsze.

Mini Tour de Pologne to zdecydowanie wyjątkowe wydarzenie i towarzyszy nam już od ponad 20 lat, a liczba jego uczestników stale rośnie. Od zeszłego sezonu Mini Tour de Pologne stał się częścią międzynarodowego programu Kinder+Sport, który firma Ferrero prowadzi w kilkudziesięciu krajach na całym świecie. W Polsce Program realizowany jest od 2007 roku i z sezonu na sezon angażuje coraz więcej dzieci oraz ich rodziny w ideę Joy of Moving. A co to oznacza? Joy of Moving to po prostu szczera i naturalna radość z bycia aktywnym.

Dla najmłodszych kolarzy zostanie zorganizowana Parada, która odbędzie się przed każdą edycją Kinder+Sport Mini Tour de Pologne Cup. Udział w niej mogą wziąć dzieci w wieku 7-12 lat. Warto podkreślić, że każde dziecko biorące udział w paradzie otrzyma pakiet startowy złożony z worka sportowego, koszulki oraz bidonu kolarskiego, a po przekroczeniu linii mety zostanie nagrodzone unikatowym medalem oraz dyplomem!

Nasza impreza to świetna zabawa, która poza nutką rywalizacji daje uczestnikom wielkie emocje, a także otwiera przed nimi niespotykane możliwości. Wystarczy choćby spojrzeć na listę nazwisk zawodowych kolarzy –  którzy często swoją rowerową przygodę zaczynali właśnie w Mini Tour de Pologne – bo jest ona imponująca: Michał Kwiatkowski, Katarzyna Niewiadoma, Katarzyna Pawłowska – te nazwiska mówią same za siebie. Jednak to nie wszystko. Mini TdP kształtuje także najmłodsze pokolenia polskich kolarskich wojowników. Wychowankami Mini Tour de Pologne są w zasadzie wszystkie największe nadzieje polskiego kolarstwa, co stanowi najlepszą reklamę dla imprezy i niepoliczalną dumę dla organizatorów:
– brązowy medalista mistrzostw świata juniorów na szosie, Bergen 2018 – Filip Maciejuk;
– mistrz świata w kolarstwie torowym w olimpijskiej konkurencji Omnium – Szymon Sajnok;
– szosowy mistrz Europy juniorów 2015 i mistrz Europy 2017 na torze w wyścigu punktowym – Alan Banaszek.

Warto podkreślić, że w trakcie całego cyklu Kinder+Sport Mini Tour de Pologne dzieci i młodzież korzystać będą z oprawy Tour de Pologne UCI World Tour, co czyni wydarzenie absolutnie unikalnym. Bo…, kto by nie chciał zafiniszować tuż przed najlepszymi sprinterami na świecie i… taką samą publicznością?

Ale na razie wystarczy. Wszystkie szczegóły całego tegorocznego cyklu zdradzimy podczas uroczystej prezentacji, która odbędzie się w warszawskim Hotelu InterContinental (11 kwietnia). Wtedy też ruszą zapisy, więc już dziś sprawdźcie swoje rowery, stroje i kaski oraz śledźcie naszą stronę internetową – www.minitourdepologne.pl – żeby nie przegapić niczego interesującego i cennego.

Do zobaczenia na trasach wyścigów. Pamiętajcie, że zgodnie z maksymą francuskiego barona Pierre’a de Coubertin (inicjatora nowożytnych igrzysk olimpijskich) – liczy się udział, a nie zwycięstwo.

Udział w Kinder+Sport Mini Tour de Pologne jest całkowicie bezpłatny.
Wydarzenie objęte jest patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki.