2. etap Kinder+Sport Mini Tour de Pologne

W Katowicach została rozegrana druga odsłona tegorocznych zmagań z cyklu Kinder+Sport Mini Tour de Pologne. Wszystko oczywiście rozpoczęła piękna Parada rowerowa Kinder+Sport Mini Tour de Pologne, w której wystartowało aż 327 dzieci! Brawo!

W kategorii Żak – chłopcy zwyciężył Szymon Wrona i jest to jego drugie zwycięstwo w tegorocznym cyklu. Zawodnik KS Deichmann Abus Mat Sobótka umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Kinder+Sport Mini Tour de Pologne Cup w swojej kategorii i na koncie ma już 150 punktów (2×75).

Drugie miejsce zajął Mikołaj Legieć (Uks Centrum Nowa Ruda) – 70 punków, który podczas 1. etapu w Krakowie finiszował dopiero na 35. pozycji (17 pkt.). Dzięki niedzielnemu sukcesowi awansował w klasyfikacji generalnej na 8. miejsce (87 pkt.). Jako trzeci w Katowicach linię mety minął Krzysztof Gurzyński (UKS Copernicus – CCC Toruń), zdobywając 66 „oczek”. Dzień wcześniej ten zawodnik uplasował się dopiero 56. miejscu, zdobywając jeden punkt. Katowicki finisz „przesunął” go w klasyfikacji generalnej na 15. lokatę.

W klasyfikacji Żak – chłopcy prowadzi Wrona (150 pkt.), przed Borysem Klaczkowskim (AZALIA BRZÓZA KRÓLEWSKA/123 pkt.) i Maksimem Zagorenko (DUSSH No 8 Kaliningrad/112 pkt.).

W klasyfikacji Żak – dziewczęta pod katowickim Spodkiem najlepsza okazała się Mariia Zhuravleva (DUSSH No 8 Kaliningrad/75 pkt.) i objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej – 145 pkt. Drugie miejsce zajęła Nadia Hartmann (UKS Feniks Rydułtowy/70 pkt.) – 4. w „generalce” – 120 pkt., a trzecie Gabriela Kaczmarczyk (Vento Bike Team Daleszyce/65 pkt.), która w klasyfikacji łącznej zajmuje drugą lokatę (140 pkt.). Na trzeciej po dwóch etapach plasuje się Milena Tokarska (MGLKS Błękitni Paula Trans/125 pkt.).

Wśród Młodzików (18 km) wygrał ponownie Kamil Handzlik (UKS Sokół Kęty), który zgromadził już 150 punktów i pewnie prowadzi w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce w Katowicach zajął zawodnik z Belgii Denley van Wijnbergen (WV De Jonge Renner) i w „generalce” awansował na 10. lokatę. Trzeci linię mety 2. etapu minął Jan Gadera (KTK Kalisz), który jest drugi (135 pkt.) w klasyfikacji łącznej. Trzecim zawodnikiem po dwóch etapach jest Dmitrii Dmitroczenko (DUSSH No 8 Kaliningrad/103 pkt.).

Najlepszą Młodziczką okazała się Maria Hoffmann (UKS Mróz Jedynka Kórnik) i objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej (135 pkt.). Jako druga linie mety minęła jej klubowa koleżanka Julia Przymusińska, a trzecia była Kornelia Braun (Kołobrzeskie TC). Drugie miejsce w klasyfikacji po dwóch etapach zajmuje Larysa Kolańczyk (UKS Feniks Rydułtowy/118 pkt.), a trzecie Jagoda Rzeszot (UKS Copernicus – CCC Toruń/116 pkt.).

W poniedziałek spotykamy się w Zabrzu. Serdecznie zapraszamy i przypominamy, że w biurze zawodów na starcie można dopisać się do listy startowej. Liczba miejsce ograniczona.

Udział w Kinder+Sport Mini Tour de Pologne jest całkowicie bezpłatny.